A felnőttképzést kiegészítő tevékenység célja: annak felmérése, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányai vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatai alapján képes-e a képzés során elsajátítandó tananyagegység követelményeinek teljesítésére, amelynek eredményeként a követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkezőt fel kell menteni.

Az előzetes tudásszint felmérését igénylő jelentkezők megszerzett tudásának felmérése írásbeli tesztekkel, feladatsorokkal és/vagy szóbeli felméréssel (kérdéssorokkal) valósul meg. A tesztek alapjául a képzés során alkalmazott értékelési eszközök szolgálnak.

Az adott képzéshez kapcsolódó feladatsorok tartalmazzák a szükséges bemeneti kompetenciákra vonatkozó mérhető, értékelhető feladatokat. A bemeneti kompetenciák meghatározása minden esetben a képzés képzési programjának segítségével kerülnek meghatározásra.

A felmérés eredménye alapján az értékelést végző oktató javaslatot tesz az előzetes tudásszint felmérését kérő jelentkező számára az adott tananyag egység (modul) óraszámára vonatkozóan. A felnőttképzési szerződés megkötése a fentiek figyelembevételével történik meg.

Az előzetes tudásszint felmérése a képzéseink iránt érdeklődő, képzéseinkre jelentkezők számára biztosított szolgáltatás, amennyiben az érdeklődő/jelentkező előzetesen írásban kéri.